Polecam

Zanęty GoodFish

W szeroko pojętym temacie zanęt, można łatwo się zgubić wpadając w wir kuszących reklam zachęcających do kupna „tej jedynej na wszystkie duże ryby” Mój dziadek powtarzał, że nie ma znaczenia co wrzucisz do wody, grunt by to było świeże i prawidłowo podane w odpowiednim miejscu. Samo przygotowanie jest nie lada sztuką i z nawet najlepszego towaru można zrobić nic nie wartą mieszankę. Szukając alternatywy dla drogich zawodniczych zanęt , moje zainteresowanie wzbudziła czysto „marketowa” seria GoodFish. Postanowiłem dokładniej przyjrzeć się ciekawej ofercie zanęt ekonomicznych.


Kołowrotek Robinson VDE-R Team Proffi 256

Kołowrotek Robinson Proffi 256 w mniemaniu producenta jest przeznaczony do metody matchowej jednak podkreśla, że można go użyć do metody spinningowej. Zapewnić to mają aż trzy różne szpule, które nabywamy w zestawie. Podchodzę do tego sceptycznie ponieważ stosowanie jednego młynka do kilku, często skrajnych metod szybko go zabija. To tylko moje zdanie, którego nie zmieniłem i młynek proffi 256 używałem tylko do metody spławikowej do której został stworzony. Czytaj więcej.
Kołowrotek Sashima FD 310

Dzięki uprzejmości firmy Robinson otrzymałem na 2015 rok dwa kołowrotki spinningowe Sashima FD 310. Jest to nowość na rynku i obecnie będzie wprowadzana do obiegu. Seria zawiera dwie wielkości 210 i 310. Przeznaczenie lekki i średni spinning. Nowoczesny desing młynka do złudzenia przypomina quantum exo. Porównując obydwie obudowy jestem pewien, że wyjechały z tej samej fabryki. Czytak więcej.

Żyłka Super Cup - wyczynowa żyłka przyponowa


Żyłka Super Cup - Żyłka do budowy zestawów powinna charakteryzować się dużą wytrzymałością. Nieodzowną cechą charakterystyczną powinna też być miękkość, brak pamięci a niezaprzeczalnie jej średnica na całej długości musi być równa. Od kilku sezonów do wiązania przyponów oraz pełnych zestawów używałem różnych żyłek dedykowanych dla wędkarstwa wyczynowego. Nierzadko byłem rozczarowany, mógłbym rzec z frustrowany w momentach kiedy mnie zawodziły. Czytaj więcej.
Kołowrotek Robinson Admira 307 znajduje się w jednym z niższych segmentów cenowych. Lekki korpus, zaprojektowany w systemie Slim Body. Przeznaczony do finezyjnego spinningowania. Wskazany jest dla tych wędkarzy, którzy dopiero zaczynają przygodę i do końca nie są pewni, która metoda będzie tą główną kierunkową. Jestem zdania, że nie warto inwestować grubych pieniędzy w droższe i solidniejsze serie dopóki, dopóty nie określimy swojej specjalizacji wędkarskiej. Duży procent negatywnych opinii skierowany w kierunku taniego sprzętu, jest wydawany przez osoby, które nie znają zasad prawidłowego użytkowania. Wszystko ma prawo się zużyć i popsuć. Jednak sami jesteśmy winni tego stanu rzeczy, użytkowanie nie zgodne z przeznaczeniem czy też zwykłe niedbalstwo doprowadza do zniszczenia sprzętu. Na rynku są dostępne buble ale trafiają się też perełki. Czytaj więcej.Gumowa imitacja żaby - Wobler powierzchniowy Frog F55

W maju i czerwcu następuje kulminacyjny moment rozwoju podwodnej roślinności. Atrakcyjne wczesną wiosną zatoki, bajora, stawy, rozlewiska zamieniają się w wodną fortecę. Zaczynamy je omijać i przestajemy zwracać na nie uwagę. A przecież w takich dołkach kryje się bogactwo flory i fauny. Azyl znajdują tu ogromne stada narybku, które skrzętnie szukają schronienia przed drapieżnikiem, który o tej porze roku stołuje się, ukrywa właśnie w tych najbardziej niedostępnych miejscach między pędami roślin i czai na swoją ofiarę. Czytaj więcej.Żyłka Primera Pro Spin

Bogata różnorodność żyłek oferowanych przez producentów sprzętu wędkarskiego, dedykowanych dla metody spinningowej, wprawia w zakłopotanie wędkarzy stojących przed półką sklepową. Nierzadko jest to trudny wybór i wybranie najodpowiedniejszego produktu nie zawsze nam wychodzi. Wędkarzom stojącym przed tym dylematem przybliżę informacje i podzielę się spostrzeżeniami z użytkowania żyłki Primera Pro Spin przeznaczonej do metody spinningowej. Czytaj więcej.
Robinson Bluebird Match 4,20m cw 5-24g

Faktycznie podczas łowienia w deszczu lub też w mgliste dni zdarzała się sytuacje kiedy żyłka przyklejała się do blanku. De facto nie miało to negatywnego wpływu na wędkowanie i zdarzało się bardzo rzadko. Jedyny mankament, występuje tylko w sytuacji kiedy głębokość łowiska przekracza długość wędziska, który w rzeczywistości dotyczy większości wędzisk matchowych. Czytaj wiecej.


Kołowrotek Robinson VDE-R Match 308

Kołowrotek Robinson VDE-R Match oferowany jest w dwóch rozmiarach 208 oraz 308. Lekka grafitowa konstrukcja osłania mechanizm oparty na 8 łożyskach , w tym jednym oporowym. Przekładnia typu „high speed” z wysokim przełożeniem 6,2:1 sprzyja holowaniu z dużych odległości w szybkim tempie. A dołączona aluminiowa matchowa szpula sprawia, że mamy w zasięgu ręki wzorcowy kołowrotek spławikowy. Czytaj więcej.


Ripper Longinus

Robinson Longinus to przynęta o bardzo atrakcyjnej pracy. Są to mocne drgania ogonka z dużą częstotliwością oraz wyraźne lusterkowanie. Generuje silną falę hydroakustyczną, poprzez drgania i kolebanie na boki. Pracę 12 cm longinusa na 10g główce wyraźnie można odczuć na kiju. Przy opadzie praca ogonka delikatnie gaśnie. Najlepsze wyniki osiągałem przy klasycznym prowadzeniu z licznymi zmianami tempa, wtedy wygląda i pracuje znakomicie. Czytaj więcej

Spodniobuty Pros - SB 01 Strong

Biorąc pod uwagę miejsce i czas, który przeznaczam na wędkowanie bezapelacyjnie jego większość spędzam w wodzie brodząc. Akweny płytkie z niezwykle bujną roślinnością pływającą i zanurzoną uniemożliwiają swobodne wędkowanie z brzegu. Daleko wdzierające się w wodę pasy trzcin lub tataraku, odcinają całkowicie dostęp do wymarzonych miejscówek. Spodniobuty Pros - SB 01 Strong Penetracja brzegów, jest niemożliwa gdy całą linię brzegową porastają drzewa. Użycie łodzi i pontonu często nie wchodzi w grę nie tylko z kwestii ekonomicznych ale i ze względu na położenie łowiska, do którego dojazd jest wykluczony. W wielu przypadkach, droga do wędkarskiego eldorado prowadzi przez tereny podmokłe, bagna i szuwary. A w niej czekają często przykre niespodzianki. Czytaj więcej.
Kołowrotek Robinson Quartz Pro Spin 3010

Stojąc przed wyborem niedrogiego kołowrotka do mojego szczupakowego kija Cortez Pike , zadałem sobie kilka pytań. Gdzie najczęściej będę łowił? W wodach stojących nie ma oporów jaki stawia woda w rzece. Te też się różnią, nie w każdej jest rwący nurt. W mojej okolicy są małe rzeczki z bardzo wolno płynącą wodą. Jakich przynęt użyję? Średni spinningowy kołowrotek nie odczuje małej kilku centymetrowej gumy na końcu zestawu, natomiast ciężki kogut lub duża guma będzie stawiać opór mechanizmowi. Czytaj więcej.DArmowy KAtalog SEO - www.dakaseo.pl - bezpłatny katalog stron WWW i ciekawych artykułów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz