czwartek, 25 lutego 2016

Fałszywa petycja o wprowadzenie jednej opłaty!

W ostatnich tygodniach nowego roku, nasilił się spam dotyczący jakże już sławnej petycji na temat wprowadzenia jednolitej opłaty karty wędkarskiej na terenie całej całej Polski. Pomysłodawcy jak i samego pomysłu nie będę komentował. Osobiście jestem przeciw.

Ten kontrowersyjny temat wywołał na szeroką skalę dyskusję na każdym wędkarskim forum. Niestety jest to doskonała nisza dla oszustów.  Pragnę ustrzec brać wędkarską przed próbą oszustwa i wyłudzenia od was pieniędzy. Jak wspomniałem, na Facebooku i forach wędkarskich pojawiły się linki prowadzące do fałszywej petycji. Jedynym jej celem jest wyłudzenie pieniędzy od rozkojarzonych, często nieświadomych wędkarzy.

Temat płatnych subskrypcji sms jest stary jak Internet. Na forach dotyczących zarabiania w sieci, znajdziecie mnóstwo sposobów i systemów do zarabiania w ten nieetyczny sposób. Na stronę petycji zawsze przekierowuje nas spreparowany link w serwisie służącym do skracania długich adresów. Pod samym adresem http://betterworld.eu/ znajduje się kilkanaście innych ukrytych petycji.Na każdej z nich znajdują się identyczne elementy informujące nas o liczbie  złożonych i brakujących podpisów. Na każdej fałszywej petycji dane są identyczne i nie zmieniają się. Taką samą ściemą jest informacja, o docelowych odbiorcach petycji.Sama treść petycji ma wiele do życzenia. Użyta argumentacja jest na poziomie przedszkolaka.  Na koniec tego jakże profesjonalnego teksu znajduje się informacja, która jest kolejną próbą oszustwa. Jesteśmy namawiani do weryfikacji aby nasz głos w tej nie do końca słusznej sprawie był wiarygodny.Dobra, dałeś się złapać! Zostajesz poproszony o podanie imienia i nazwiska. Nasz kolega Stefan Janusz jest tego żywym przykładem.Kolejnym krokiem jaki wykonał nasz nieświadomy Stefan było podanie numeru telefonu, wybranie operatora i wpisanie kodu, który otrzymamy na nasz telefon. Jako, że Stefan jest typowym Polakiem, który nie czyta regulaminu dał się własnie wydymać na 6 zł i płatną subskrypcję.Na szczęście  Stefan nigdy nie ma kasy na koncie więc nie stracił ani złotówki. Jednak cały czas uczestniczy w płatnej subskrypcji i po doładowaniu telefonu automatycznie zostanie pobrana opłata. W regulaminie, którego nie przeczytał i w wiadomości, którą pewnie zignorował znajduje się informacja o anulowaniu subskrypcji.Aby to zrobić należy wysłać bezpłatną wiadomość na numer 60555 o treści STOP ZGARNIJ


Niestety takie działania są nieuczciwe i balansują na granicy z prawem. Ze względu na małą szkodę nikt nie zwalcza tego procederu. Zachowajcie ostrożność i nigdy nie podawajcie swojego numeru telefonu na podejrzanych stronach internetowych.Poniżej kilka screenów z regulaminu. Po kliknięciu w link jesteśmy przeniesieni na stronę http://obrazkovo.pl/reg. To już powinno dać nam jasny sygnał, że to najzwyklejsze oszustwo.
Klikamy w Regulamin usługi Premium. Tam mamy wszystko jasno i klarownie opisane. Czym jest nasz petycja. proszę bardzo. na poniższym obrazku jest to opisane.Czytając dalej dochodzimy do sedna informacji o opłacie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz