czwartek, 11 czerwca 2015

Jaki bat wybrać - Wszystko o wyborze bata

Ten kto spróbował choć raz łowić na bata nie zapomina wrażeń płynących z holu już średniej wielkości ryby. Metoda piekielnie skuteczna na drobne i średnie sztuki. Z tymi większymi poradzi sobie wprawiony w boju „batman”. Aczkolwiek w dobie szybko rozwijającej się branży wędkarskiej dostępne są specjalistyczne baty przeznaczone do łowienia kilkukilogramowych okazów ryb. Na wędkarskich forach co chwilę pojawiają się pytania „Jakiego bata kupić” Poniżej w dużym skrócie plusy i minusy batów opisane na podstawie ich budowy. Postaram się w miarę prosty sposób ukazać różnice pomiędzy nimi.


Kołowrotek Robinson VDE-R Team Proffi 256

Kołowrotek Robinson Proffi 256 w mniemaniu producenta jest przeznaczony do metody matchowej jednak podkreśla, że można go użyć do metody spinningowej. Zapewnić to mają aż trzy różne szpule, które nabywamy w zestawie. Podchodzę do tego sceptycznie ponieważ stosowanie jednego młynka do kilku, często skrajnych metod szybko go zabija. To tylko moje zdanie, którego nie zmieniłem i młynek proffi 256 używałem tylko do metody spławikowej do której został stworzony.

czwartek, 4 czerwca 2015

Podsumowanie wiosny z zanętami Robinson

Jakby nie było źle, to kwiecień nad rzeką Drwęcą był pełen obfitości w ryby. Przygotowujące się do tarła płocie, na płytkich odcinkach rzeki żerowały bardzo intensywnie. Znalezienie dobrego stanowiska poszło mi dość łatwo. Połączenie dwóch zanęt MVDE River Ace i Robinson River z dodatkiem parzonych robaków było strzałem w dziesiątkę. Niejednokrotnie owocowały kilkunastu kilogramowymi wynikami w postaci grubych rzecznych płoci, krąpi i sporadycznych jelcy.