czwartek, 30 kwietnia 2015

Płocie z Drwęcy - relacja, zanęta, taktyka

Moje osobiste wojaże z tyczką nabierają tempa. Powszechnie uważana metoda za wyczynową, góruje podczas moich rekreacyjnych wyjazdów na ryby. Łowię skuteczniej, to jednak zdążyłem zostać oblany zimnym kubłem wody na zawodach gdzie zwykły bat był górą. Jest jednak łowisko gdzie nie zamienię zestawu skróconego na nic innego. Jest to rzeka Drwęca. Wynika to w dużej mierze z tego, że moje doświadczenie na rzece było dotychczas znikome. Łowienie tyczką poprawiło moje wyniki bardziej niż się tego spodziewałem. Na ogół kręta, przedzierająca się przez przeurocze leśne tereny, jest znakomitym stanowiskiem do odpoczynku. To doskonałe miejsce na wyciszenie i wspaniałe wędkarskie przygody. Nawet w pełni sezonu nie jest nadmiernie zatłoczona.


wtorek, 21 kwietnia 2015

Leszcze na tyczkę

Powiem szczerze nie było łatwo znaleźć w miarę osłonięte stanowisko od huczącego, zimnego wiatru. Boczne podmuchy wyrywały z rąk tyczkę. Wędkowałem przez trzy dni zmieniając dwa razy miejscówki. Zestawy zbudowałem z żyłki Vde Proffesional ( żyłka główna) o średnicy 0,122 mm i Supercup (Przypon) o średnicy 0,095 mm i długości 30 cm. Spławik typu Dik o wyporności 1,5 g. Głębokość łowiska na pierwszym stanowisku wynosiła około 3 metrów, na drugim były to już 4 metry. Leszcz jest rybą która lubi towar a zanęta jest raczej środkiem transportu. Lecz jej wybór i przygotowanie musi być...

niedziela, 12 kwietnia 2015

Szczupaki z płycizny w maju.

Bez lania wody, w kilku zdaniach przejdę do konkretów. Gdzie łowić i na co łowić? Będę posiłkował się doświadczeniem zdobytym z zbiorników o charakterze linowo-szczupakowych czyli płytkich, bogatych w bujną roślinność i silnie zamulonym dnem.W tego typu zbiornikach szczupak może być wszędzie jednak z naciskiem na strefę przybrzeżną.